COVID-19 Uluslararası Ticaretin Direncini Sınıyor

0covidcovid-19uluslararası ticaret

02-anaresim-15cm_16_9_1597439216-880x495-1.jpg?time=1634707539

COVID-19 Uluslararası Ticaretin Direncini Sınıyor

0covidcovid-19uluslararası ticaret

Küçük veya orta ölçekli bir işletmeniz varsa, uluslararası ticaret salgın kurtarma planlarınızda güçlü bir rol oynayabilir. Bu, özellikle insanlar perakende mağazalarından kaçındıkça ve giderek daha fazla evden alışveriş yaptıkça hızlı bir değişim ve artan faaliyet gören küresel e-ticaretle uğraşan şirketler için geçerlidir. Covid-19’un yarattığı ekonomik çatlaklar ve tedarik zinciri zorlukları hissedilmeye devam edildiğinde, sınır ötesi ticaretin bu kadar çok potansiyel sunacağı mantıksız görünebilir. Ancak XPO Cargo ve NYU Stern School of Business’tan gelen yeni bir rapor, uluslararası ticaret akışlarının ilk tahmin edilenden çok daha dayanıklı olduğunu kanıtladı. Küreselleşme konusunda ciddi misiniz? Markanız 220 ülkeye ulaşabilir. Şunları düşünün: “Ağustos ayı itibarıyla, mal ticareti düşüşünün dörtte üçünden fazlasını halihazırda toparlamış ve salgın öncesi seviyesinin sadece % 3-4 altında kalmıştır.

Sonuç olarak, ulusal sınırları aşan gerçek küresel üretim oranı 2020’de ancak mütevazı bir şekilde düşecektir. Ayrıca, pandeminin zirvesinde uygulanan ihracat yasaklarına rağmen ticaret, ekonomiler ve sağlık sistemleri için hayati bir yaşam hattı sağladı. Örneğin, kişisel koruyucu ekipmanların (KKD) küresel ihracatı, 2020’nin ikinci çeyreğinde% 92 arttı. ” Gerçek şu ki, salgın küreselleşmeye doğru hareketin kırılmalarını ortaya çıkarmak yerine, uluslararası bağlantıların değerini pekiştirdi – her yerdeki insanlara değerli malzemeler, bilgiler ve fikirler sağlarken ekonomik refahın inşa edilmesine yardımcı olan sınırlar arasındaki vazgeçilmez bağlantılar.

Güçlü uluslararası tedarik zincirleri ve küresel lojistik ilerlemeler sayesinde, tıbbi malzemelerin geçen yıl dünya çapında pek çok sağlık çalışanına ve hastaya ulaşması ve Covid-19 aşısının taşınmasına yardımcı olacak aynı küresel bağlantıdır. dünya çapında. Tüm bunlar, geleceğin, şirketinizin küresel ticarete girişimi için güçlü olduğunu gösteriyor.

Sermaye, şirketlerin yurtdışındaki operasyonları inşa etme ve yatırım yapma şeklini kesintiye uğrattı ve doğrudan yabancı yatırım (DYY) yıl içinde% 40’a kadar azaldı. Hükümetlerden ve merkez bankalarından gelen hızlı yanıtlar, toparlanmanın da hızlı olacağını gösteriyor. Hollanda, küresel olarak en bağlantılı ülke olarak yer alırken, onu Singapur, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri ve İrlanda izliyor. Güneydoğu Asya Küresel Olarak Güçlü Bir bölge olarak Güneydoğu Asya, Kamboçya, Singapur, Vietnam ve Malezya liderliğindeki küresel bağlılık ölçeğinde yüksek puanlar alıyor. 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *