SORULARINIZIN CEVAP BULDUĞU YER

Bizimle nakliye öncesi, sırası ve sonrasındaki tüm sorularınızı yanıtlamaya yardımcı olacak sık sorulan sorular listemiz.


TÜM SORULAR

En sık sorulan soruların cevapları


BROŞÜRLERİMİZİLETİŞİM

Phone: +90 538 966 1010
Mail: info@xpocargo.com
 • Koli teslimi ne kadar sürer?
 • XPO Cargo uluslararası gönderiler için neler sunuyor?
 • Bir koli ne kadar büyük olabilir?
 • Bir kolinin ağırlığı ne kadar olabilir?
 • Hangi mallar teslimat dışıdır?
 • Paketleri gerçek zamanlı olarak takip edebilir miyim?
 • XPO Cargo çevre için ne yapar?
 • Paket teslimatının maliyeti nedir?
 • Teslimat adresinde kimse yoksa ne olur?
 • Genellikle evde değilim. Kolimi nasıl teslim alacağım?
 • Kolim hasarlı. Ne yapabilirim?
 • Paketim ulaşmadı. Ne yapmalıyım?
 • Kolimi iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
 • XPO Cargo, koronavirüsün yayılmasına tepki olarak hangi adımları atıyor?
 • Uluslararası bir gönderiyi nasıl hazırlarım?
 • XPO Cargo koli paketleme yapıyor mu?
 • Gönderime eşlik etmek için hangi belgeleri yanımızda getirmek gerekiyor?
 • Hangi sevk irsaliyesine ihtiyacım var?
 • Sorum burada listelenmemiş. Daha fazla bilgiyi nereden alabilirim?
Koli teslimi ne kadar sürer?

Teslimat süreleri ürüne, gönderenin konumuna ve varış ülkesine göre değişir. XPO Cargo, pazartesiden cumaya normal iş saatlerinde teslimat yapar. Avrupa Bölgesi İçin Havayolu 1-2 gün, Karayolu 4-7 gün ve Denizyolu 20-24 gün süreyle teslim edilmektedir.

XPO Cargo uluslararası gönderiler için neler sunuyor?

XPO Cargo, müşterilerine güvenilir bir şekilde Avrupa ve dünya çapında paket teslimatının yanı sıra dünya çapında ekspres teslimat sunmaktadır.

Bir koli ne kadar büyük olabilir?

Bir paket aşağıdaki boyutları aşamaz:

Uzunluk: 60 cm
Genişlik: 40 cm
Yükseklik: 50 cm

Bir kolinin ağırlığı ne kadar olabilir?

Maksimum ağırlık 30 kg’dır. Bazı toplama bölgeleri ve dünya çapında nakliye için az sayıda ülke için istisnalar geçerlidir.

Hangi mallar teslimat dışıdır?

XPO Cargo aşağıdaki ürünlerin nakliyesini engeller:

 • Tehlikeli mallar
 • Ateşli silahlar veya ateşli silahların parçaları
 • Canlı bitkiler ve hayvanlar
 • Taze veya çabuk bozulan yiyecekler
 • Para birimleri ve değerli belgeler
 • Mücevherler
 • Sanat Eserleri
 • Alkol ve alkollü ürünler

Belirli hedef ülkeler ve bölgeler için ek kısıtlamalar geçerli olabilir. Gönderinin varış ülkesinin yasa ve yönetmeliklerine uygun olmasını sağlamak göndericinin sorumluluğundadır.

Paketleri gerçek zamanlı olarak takip edebilir miyim?

Araçlardan mobil veri aktarımı sayesinde birçok ülkede gerçek zamanlı teslimat bilgisi mevcuttur. Böylelikle göndericiler ve alıcılar, uluslararası gönderi takip aracını kullanarak gönderilerinin teslimat durumunu istedikleri zaman takip edebilirler.

XPO Cargo çevre için ne yapar?

XPO Cargo, kaynakların sorumlu kullanımına, emisyonların azaltılmasına ve atık bertarafının optimizasyonuna kendini adamıştır. Tüm XPO Cargo’ya bağlı kuruluşlar, çevre yönetim sistemleri için ISO 14001 sertifikasını almıştır. XPO Cargo, ThinkGreen girişimi çerçevesinde Grup genelinde çevreyi korumaya yönelik tüm faaliyetleri koordine eder ve teşvik eder.

Paket teslimatının maliyeti nedir?

Bir paket göndermenin maliyeti tam olarak sizin isteklerinize ve gereksinimlerinize bağlıdır. Düzenli olarak paket gönderirseniz, XPO Cargo’dan bireysel bir teklif alırsınız.

Teslimat adresinde kimse yoksa ne olur?

Teslimat adresinde hiç kimse kolinizi teslim alamazsa, teslimat şoförü bir bildirim kartı bırakacaktır. Toplama noktası hakkındaki bilgiler gibi önemli bilgileri tutar. Avrupa’daki adreslere teslimatlar için XPO Cargo, paketi en yakın toplama noktasına, genellikle en yakın postaneye getirir. Ardından, fotoğraflı kimliğinizi (ör. Pasaport veya kimlik kartı) gösteren paketinizi alabilirsiniz. 15 iş günü içerisinde ne kolinin teslim alınmaması ne de müşteri hizmetlerimize haber verilmemesi durumunda, paket göndericiye iade edilecektir.

Genellikle evde değilim. Kolimi nasıl teslim alacağım?

Birçok özel alıcı mesai saatleri içinde evde olmadığından, XPO Cargo özel alıcıların paketlerini doğrudan uygun bir toplama konumuna teslim eder ve alıcıya posta, e-posta veya SMS yoluyla bir bildirim gönderir. Teslim alma konumu, posta kodunuza bağlı olarak genellikle en yakın postanedir. Alternatif olarak, sipariş sürecinde başka bir teslimat adresi belirtebilirsiniz. Örneğin, işvereniniz kabul ederse, bu sizin iş yeriniz olabilir. Bu durumda, güvenilir teslimatı sağlamak için lütfen ek olarak şirket veya kuruluşun adını da belirtmeyi unutmayın.

Kolim hasarlı. Ne yapabilirim?

Parseliniz harici olarak hasar görmüşse, kabul etmeyi reddedebilirsiniz. XPO Cargo daha sonra paketi depoya iade edecek ve göndereni bilgilendirecektir. İçerik hasar görmüşse, lütfen gönderen ile iletişime geçin. XPO Cargo gönderilen paketlerin içeriğini kontrol edemez ve etmemelidir.

Paketim ulaşmadı. Ne yapmalıyım?

Öncelikle XPO Cargo’nun uluslararası gönderi takip fonksiyonunu kullanarak paketinizin durumunu kontrol edin. Bunu yapmak için, gönderenin size verdiği gönderi numarasını girin – değilse, gönderenden numarayı isteyin. İkinci olarak, teslimat sürücüsünün ilk teslimat denemesinden sonra sizin için bir bildirim kartı bırakıp bırakmadığına bakın. Bildirim kartı, gönderinizin nerede olduğunu size söyleyecektir. Bildirim size elektronik olarak gönderilebileceğinden, lütfen e-postalarınızı ve SMS mesajlarınızı da kontrol edin. Gönderi takibi size yardımcı olmazsa, e-posta ile iletişime geçin veya müşteri hizmetlerimizi arayın. Gönderi numarası bize yardımcı olur, bu yüzden lütfen hazır bulundurun.

Kolimi iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

İade politikaları ve uygulamaları gönderene göre değişiklik gösterir. Daha fazla ayrıntı için lütfen paketinizin göndereni ile iletişime geçin. XPO Cargo aracılığıyla yapılan tüm iadeler, malları geri göndermeden önce gönderen ile anlaşılmalıdır.

XPO Cargo, koronavirüsün yayılmasına tepki olarak hangi adımları atıyor?

XPO Cargo, koronavirüsün daha fazla yayılmasına karşı koymaya ve bir dizi önlemle kendi iş gücünü korumaya yardımcı oluyor.

İhtiyati tedbir olarak, özel ön kapıda imza ile kişisel alındı ​​teyidi şu an için askıya alınmıştır. Ayrıca şu an için alıcının posta kutusuna uygun büyüklükte küçük, düz koliler konulabilir. Müşterileri ve alıcıları bize depozito vermeye teşvik ediyoruz, böylece hiçbir kişisel temas gerekmez.

Sahada bulunması gerekmeyen çalışanlar bir sonraki duyuruya kadar evden çalışıyorlar. İş gezileri asgari düzeyde tutuldu ve ticaret fuarları gibi büyük ölçekli etkinliklere katılım bir sonraki duyuruya kadar askıya alındı.

Uluslararası bir gönderiyi nasıl hazırlarım?

Güçlerini yitirdikleri ve kasanızın zarar görmesine neden olabileceği için kutuları yeniden kullanmamak önemlidir. Bir kutunun yeniden kullanılması durumunda, lütfen önceki yönlendirme etiketlerini kontrol edin, kutuda delik, yırtık veya ezik olmamalıdır.

Kutunun, paketlediğiniz öğeler için yeterince büyük olduğundan emin olun. Lütfen keskin olan nesneleri paketlerken ekstra özen gösterin.

XPO Cargo koli paketleme yapıyor mu?

Evet. XPO Cargo  aracılığıyla ambalaj malzemelerini sipariş edilebilir veya gönderi merkezimizde kendiniz veya uzman personelimiz ile birlikte uygun şekilde kolinizi gönderime hazırlayabilirsiniz.

Gönderime eşlik etmek için hangi belgeleri yanımızda getirmek gerekiyor?

Tüm gönderilere bir sevk irsaliyesi ve ambalaj etiketleri eşlik etmelidir. Avrupa Birliği dışına seyahat eden tüm gönderilere ayrıca ticari bir fatura da eşlik etmelidir. Çevrimiçi rezervasyon yaptığınızda veya gönderi araçlarımızı kullandığınızda her iki belge de otomatik olarak oluşturulabilir.

Hangi sevk irsaliyesine ihtiyacım var?

Yurtiçi gönderiler ulusal bir konsinye notu (konşimento) gerektirirken, uluslararası gönderiler belirli bir uluslararası konsinye notu gerektirir. Özel işlem gerektiren gönderiler, nihai varış noktasına bakılmaksızın özel bir sevk irsaliyesi kullanabilir.

Sorum burada listelenmemiş. Daha fazla bilgiyi nereden alabilirim?

XPO Cargo müşteri hizmetleri ekibi ve XPO Cargo deposundaki bağlantınız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Ayrıca gönderenler için yardım hattımızı da arayabilirsiniz: +90 538 966 10 10

Veya sorunuzu iletişim formunu kullanarak yazılı olarak gönderin.

İletişimSize ne kadara mal olacağından emin değil misiniz?

Öğrenmek için fiyat listemizi kullanın!