Tedarik Zinciri Evriminin Sonraki Aşaması Nedir?

0tedarik zinciri

shutterstock_14173768-1200x775.jpg

Tedarik Zinciri Evriminin Sonraki Aşaması Nedir?

0tedarik zinciri

Tedarik zincirlerinin yeniden işlenmesinin basit bir amacı, yeni dünya ekonomisinin ihtiyaç ve taleplerine uymaktır. Kargo veri paylaşım platformları 2020 karmaşası başlamadan çoktan başlamıştı. Ek olarak, dijital ortama ve küresel tedarik zincirlerinin yeniden keşfedilen süreçlerine geçiş bugün de devam ediyor. Tedarik zinciri gelişimi, özellikle orta sınıftakiler olmak üzere pazarın alt segmentlerine odaklanmıştır. Orta sınıf tüketicilerin nüfusunun 2030’a kadar 5.5 milyara veya dünya nüfusunun %60’ına ulaşacağı bir dünyada çok önemli -% 20’lik 1 milyar orta sınıf insandan olağanüstü bir artış. Orta sınıf tüketim, yakında küresel GSYİH’nın üçte birini oluşturacak. Orta sınıf tüketicilerin beş buçuk katı, küresel bir fabrikanın verimli bir şekilde hizmet veremeyecek kadar çok sayıda tüketiciye sahip olduğu anlamına geliyor.

Bu rakamlar, tedarik zinciri evriminin neden gerekli olduğuna işaret ediyor. Göndericilerin küresel pazar değişimine ayak uydurmak için tüketicilerin ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılamasını sağlar. Rekabet yeniliği teşvik eder ve özellikle tedarik zinciri ağında işletmelerin ayak parmaklarında kalmasını sağlar. E-ticaret. Uzun zamandır tedarik zincirleri için sanal süreçlere doğru istikrarlı bir ilerleme var ve son dünya olayları, e-ticareti benimsemeyi daha da gerekli hale getiriyor. Görünürlük. Modern çağda tedarik zinciri gelişiminin ve büyümesinin bir başka kritik parçası, büyük ölçüde ağın görünürlüğünü iyileştirmeye dayanır.

Teslimat hızı, çoğu tedarik zinciri ve nakliye yönetimi ekibi için doğru ve zamanında teslimat, müşterileri memnun etmenin nihai yoludur. Hayatın her alanında, genellikle görülmeyen ve büyük ölçüde görmezden gelinen dijital bir taraf vardır. Var olan hemen hemen her şey için var olan dijital ikiz, sanal ortakyaşamdır. Dijital ikiz, tedarik zinciri evrim sürecinin büyük bir parçasıdır. Bunu düşün. Alışveriş ve satın alma işlemleri, sanal bir bileşenin yanı sıra yüz yüze bir bileşene de sahiptir. Teslimatlar ve sevkiyatlar, fiziksel bir kağıt izi veya dijital ve otomatik bir platform ile yönetilebilir. Dijital ikiz artık göz ardı edilemez ve tedarik zinciri evriminin başarısı için gittikçe daha önemli hale geldiği için artık köşede kalmayacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *